JURY

 

art. graf. Izabela Kowalska – Wieczorek (przewodnicząca Jury)

Przewodniczący Jury : Izabela Kowalska-WieczorekUrodziła się w 1955 r. w Toruniu. W latach 1975-80 studiowała na wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w PWSSP Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 1980 obroniła dyplom z projektowania graficznego. Uprawiała malarstwo, rysunek, grafikę warsztatową i wydawniczą. Od wielu lat ilustruje książki dla dzieci - ponad 40 tytułów, ma też w dorobku 26 kalendarzy wieloplanszowych dla dzieci, obecnie wznawianych. Od 2013 zajmuje się głównie rysunkiem satyrycznym. W swoim dorobku ma około 200 wystaw krajowych i zagranicznych, indywidualnych i zbiorowych. Jest laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych. Zdobyła ponad 40 nagród i wyróżnień. Jest jurorem międzynarodowych konkursów, m.in.: JAIJAGAT 2020 International Cartoon Contest and Exhibitions, India; III International School Cartoon Festiva 2020, Portugal; Cairocature- 2nd International Cartoon Contest 2020, Kair, Egypt; 6 Concurso Internacional de Caricatura y Humor Grafico NOTICARTUN Colombia 2020

 

PORTFOLIO : http://bajkowiec.blogspot.com/

 ● "Safety frontier" - ilustracja - 20x 30 cm - akryl i cienkopis na papierze, 2020

  

art. mal. Katarzyna Wendland (członek Jury)

Urodzona w 1979 r. w Szczecinie.Współorganizuje wydarzenia kulturalne promujące sztukę współczesną. Posiada doświadczenie jako juror w różnorodnych konkursach plastycznych, kurator wystaw, koordynator, copywriter, fotografik w takich projektach jak m.in. w Ogólnopolskim konkursie rysunkowym „CZAS – RUCH – PRZESTRZEŃ” Toruń 2019 r., Ogólnopolskim projekcie „AQUAPRESJA” 2015 – 2017 r., „Targi Młodej Sztuki” Toruń 2018 r. Od 2007 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków ( Okręg Toruński ). W 2006 r. ukończyła malarstwo sztalugowe, malarstwo w architekturze ( malarstwo ścienne i witraż ), obroniła też aneks z rysunku na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2015 współzałożycielka Grupy Pinata, od 2016 roku pełni funkcję prezesa wzarządzie Fundacji Pinata, Uczestniczyła w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą ( Niemcy, Irlandia ). Współorganizator plenerów malarskich np. Ogólnopolskiego pleneru malarskiego w Płotowie - filia Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie 2018 r., Zajmuje się malarstwem współczesnym, malarstwem w architekturze, designem, uprawia też rysunek w technikach własnych. 

 

PORTFOLIO : www.katarzynawendland.com

  ● "Pandemia" z cyklu "Follow the sun" - malarstwo - 70 x 70 cm akryl na płótnie, 2020

 
 

art. mal. dr Alicja Wieczorek (członek Jury)

Artystka malarka i rysowniczka, doktor sztuki, absolwentka Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w 2012 roku. Licencjat z Edukacji Artystycznej z zakresu Mediów Rysunkowych – w 2014. Doktorat z zakresu sztukpięknych obroniła w 2019 roku. Należy do ZPAP w Okręgu Toruńskim. Od 2015 współzałożycielka Grupy Pinata, od 2016 roku pełni funkcję wiceprezesa w zarządzie Fundacji Pinata, współorganizuje wydarzenia kulturalne promujące sztukę współczesną. Dwukrotna stypendystka prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Laureatka nagród i wyróżnień w kategoriach komiks, ilustracja i rysunek. Zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki, jednak punktem wyjścia dla jej poszukiwań jest malarstwo. Ma w swoim dorobku wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.


PORTFOLIO : alicjawieczorek.galeriasztukidzika.pl

● "Pamiętnik XX"- malarstwo- 160x160cm, akryl, sprej, tusz na płótnie, marzec 2020


 

Brak komentarzy: